V Dolních Chabrech prý dochází k záměrné mystifikaci občanů

Nedávno zesnulý český herec Jan Tříska řekl: „Přál jsem si nebýt ničí nepřítel, ale když mě tak někdo vnímal, odmítl jsem být jeho oběť.“
Zářijové číslo našeho tištěného magazínu, věnované hlavně představení návrhů změn územního plánu v Dolních Chabrech vyvolalo nečekaný rozruch. Rétorika jako z anticharty, veřejná obžaloba našeho spolku a některých jeho konkrétně jmenovaných členů z porušování zákonů, podněcování zášti a nenávisti, používání propagandistických metod, úmyslné mystifikace občanů obce, ba i z nepovoleného shromažďování se objevily nejen v datové schránce spolku, ale i na oficiálních webových stránkách naší městské části a v říjnovém čísle Chaberského zpravodaje.
Ano, toho tištěného periodika vydávaného obcí, které má poskytovat nezávislé a vyvážené informace a je financováno výhradně z prostředků nás daňových poplatníků. Oba takzvané otevřené dopisy jsou z pera páně starosty a bývalého místostarosty. Všechna obvinění byla vznesena bez další konkretizace skutků, kterými jsme se měli těchto činů dopustit. Trváme na tom, že informace, které zprostředkováváme, stavíme na faktech získaných z oficiálních zdrojů a také přesné citaci zdrojových dokumentů. V souladu s § 4a zákona č. 46/2000 Sb., tiskového zákona jsme dne 27. 9. 2017 požádali o zveřejnění odpovědi na otevřené dopisy v nejbližším, tedy listopadovém čísle Chaberského Zpravodaje. Redakce Chaberského zpravodaje však reakci spolku ZA LEPŠÍ CHABRY, z.s. odmítla uveřejnit. Autoři článků, kteří byli křivě obviněni ze skutků uvedených výše, zároveň využili svého práva na uveřejnění odpovědi podle § 10 tiskového zákona a jmenovitě podali žádosti o uveřejnění odpovědi fyzických osob. A to z toho důvodu, že bylo v Chaberském zpravodaji uveřejněno sdělení obsahující skutkové tvrzení, které se dotýká jejich cti, důstojnosti a soukromí.

  1. nikdo nemá rád negativní komentář a zvlášť náš pan starosta. Bydlím v Kobyliské ulici a rozhodně nemohu ani já ani sousedé děkovat panu starostovi
    za řešení dopravy v této ulici. Stále pouze mluví o skvělém sídlišti Beranov a
    mladých rodinách co zde bydlí ale o bezpečnost dětí a maminek s kočárky kteří Kobyliskou chodí / např. ze školy/ moc nedbá.
    Jsme rádi, že na všechno dohlížíte a nenecháte se zastrašit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.