Otevřený dopis občana Dolních Chaber zastupitelům před čtvrtečním jednáním.

Vážení zastupitelé hlavního města Prahy,

chci tímto vyjádřit hrubý nesouhlas s přeměnou komunikace „Beranovka“ / V Kratinách v Praze 8 – Dolních Chabrech v páteřní komunikaci.

Tento bod má být bez jakékoliv diskuze s občany nebo veřejností projednáván zítra 14. 6. na 38. Zasedání Zastupitelstva Hl. M. Prahy jako bod  bod 11/6., tisk Z-5337 k návrhu zadání celoměstsky významných změn V ÚP SÚ hl.m. Prahy na území správního obvodu Prahy 8.

Beranovka je krásná pěší stezka lemovaná zelení a stromy, která je velice aktivně využívána maminkami s kočárky, dětmi, cyklisty, pejskaři a všemi obyvateli projektu Nové Chabry a Dolních Chaber, s kterým přímo sousedí. Majitelé bytů v našem domě na adrese Poštova 1200/3 jakožto i dalších domů v sousedství mají přímý výhled na tuto stezku, mají ji doslova pod okny svých balkonů.

Jakákoliv změna ve vyasfaltovanou komunikaci povede ke zcela zásadnímu snížení kvality života všech obyvatel minimálně 8 domů přímo sousedících s touto cestou. Dále povede ke značnému poklesu hodnoty nedávno dostavěné nemovitosti, zvýšení hluku, emisí a zabrání jednoho z mála zelených prostorů k oddechu v blízkém okolí. Komunikace je navíc zcela zbytečná, protože o 500 metrů dál je zcela dostačující Kobyliská a Ústecká ulice, která přímo spojuje Chabry, projekt Nové Chabry a navazuje na silnici do Kobylis.

Přímo s komunikací také sousedí jediná Základní škola v Dolních Chabrech. Nebezpečný vliv páteřní silnice na stovky dětí, které školu každý den navštěvují, kolem školy pobíhají a „Berankovou“ chodí domů je dalším pádným argumentem pro zamítnutí tohoto návrhu.

Proti této výstavbě bylo podepsáno několik petic stovkami občanů Dolních Chaber, které byly řádně předloženy starostovi Malinovi na zasedání MČ Dolní Chabry, bohužel se ale pan starosta očividně nadále přes masivní nesouhlas občanů Chaber snaží tuto oddechovou stezku přeměnit v rušnou silnici.

viz. http://www.18400.cz/clanek-pani-doktorky-vondrakove-premena-ulice-v-kratinach-na-silnici-je-nesmysl/

viz.https://www.petice24.com/petice_proti_likvidaci_beranovky

Důvod je jediný – o volné pozemky kolem stezky má již několik let velice aktivní zájem několik developerů. Bez příjezdové komunikace jsou jim ale tyto pozemky k ničemu, je nezbytná pro zahájení výstavby, a právě toho se snaží pan Malina jako starosta Dolních Chaber očividně docílit přes nesouhlas obyvatel své městské části.

PROSÍM NEDOPUSŤTE SCHVÁLENÍ TÉTO ZMĚNY, KTERÁ BY VELICE NEGATIVNĚ OVLIVNILA ŽIVOTY VĚTŠINY OBYVATEL DOLNÍCH CHABER!

Přikládám ještě několik fotografií z „Beranovky“ v současném stavu.

Ing. J. B., občan Dolních Chaber

8 komentářů: „Otevřený dopis občana Dolních Chaber zastupitelům před čtvrtečním jednáním.

 1. Děkujeme!

 2. Souhlasím s ponechání Beranovky k rekreačním účelům a děkuji za zaslaný dopis zastupitelům.

 3. Dekujeme. Zitra se chystam na Zastupitelstvu hlavniho mesta k tomuto bodu vystoupit z pozice opozicni zastupitelky Dolnich Chaber. Podepsane petice beru s sebou. S pozdravem Katerina Silhova Safrankova

 4. Držím palce!!!!!

 5. Díky! Rovněž jsem napsala email předsedovi strany s kterou sympatizuji. A zitra držím pěsti!

 6. Dobrý den,
  také bych možná přidal dotaz na aktuální stav šetření původce vysypané hromady štěrku, postavení a následné zmizení zábrany, značky, atd.
  Laickým pohledem je to jasná součást divadla ve velké hře o Beranovku,
  Zdravím,
  J.Švehlík

 7. Zitra hodne stesti, Beranovko!

 8. Beranovka prozatím zachráněna!

  Právě proběhlo hlasování na zasedání zastupitelstva Hl. M. Prahy – „Návrh paní primátorky Krnáčové, vyřadit bod 11/6 ohledně Prahy 8 Dolních Chaber z hlasování – 52 pro, nikdo proti, 1 se zdržel, tento návrh byl přijat.“

  Díky všem za podporu a odeslané emaily zastupitelům, mělo to smysl!

  Prosím pana starostu Malinu, aby se už odebral na důchod a nesnažil se opakovaně prosazovat návrhy navzdory peticím a proti vůli svých občanů na zbytečný rozvoj zástavby (a obohacovat svoje bankovní konto za tuto zcela zřejmou podporu developerům).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.