Nové internetové stránky MČ

Mnozí opoziční zastupitelé získali od naší radnice nálepku neustálých kritiků. Bohužel tato kritika bývá oprávněná a je škoda, že ji vedení radnice nevyslechne. Mám tedy radost, že mohu napsat článek pozitivní.

Z nových internetových stránek mám upřímnou radost, byl to jeden z mých cílů v tomto volebním období. Trvalo to sice dost dlouhou dobu, než jsem přesvědčila vedení radnice, že původní web MČ je zastaralý, ale výsledek se mi líbí. Nový web je přehledný, dobře strukturovaný,  má responzivní design (tj. je přizpůsoben pro zobrazení na různých typech zařízení), vyhledávání přes celý web i optimalizace pro vyhledávače vychází také dobře. Novinkou je formulář na stránce Elektronická podatelna, jehož prostřednictvím lze zaslat sdělení a přiložit dokument v různých formátech (xls, pdf, doc, jpg, rtf).

Grafika je elegantně jednoduchá, nelíbí se mi jen úvodní obrázek. Jistě se brzy najde hezčí fotografie, nový redakční systém určitě umožňuje i střídající se bannery se sadou obrázků.

Obsah je zatím téměř totožný s webem původním a zde je určitě prostor pro rozšíření –   doplnění např. zápisů z komisí a výborů.

Pár problémů, které se vždy s přechodem na nový web vyskytnou, bude jistě brzy odstraněno; sama jsem už několik postřehů  panu starostovi zaslala.

 1. Nové stránky jsou přehledné. Kvituji možnost občanů poslechnout si audiozáznamy ZMČ http://www.dchabry.cz/audio-zaznamy
  Co mě ale pobavilo, byla informace v sekci „Co se do zpravodaje nevešlo“.
  Pravděpodobně se tedy jedná o neúplně poskytnutou informaci, která se nevešla ani do 3 Chaberských zpravodajů, kde zbytečně 3x po sobě zabírala místo jiným příspěvkům.
  http://www.dchabry.cz/hromadne-ockovani-psu-kocek-proti-vztekline
  Pevně věřím, že jde o chybičku, která se při vytváření webovkých stránek může stát.
  Za mě rozhodně palec nahoru. Webovky se naší MČ opravdu povedly.
  H.D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.