Mimořádné jednání zastupitelstva proběhlo v rekordně krátkém čase

Ve středu 19. 7. 2017 se konalo v Chaberském dvoře mimořádné jednání zastupitelstva městské části. Na programu dle pozvánky byly pouze 3 body.
Prvním bodem byly personální změny v Radě městské části. S velkým podivem si obyvatelé vyslechli informaci o rezignaci obou dvou dosud pravděpodobně nejaktivnějších členů Rady – Martina Curycha a Josefa Malého. Speciálně rezignace druhého jmenovaného byla velkým překvapením, neboť pan Malý byl velmi aktivní i jako místostarosta a předseda stavební komise, což mu bylo a je opakovaně vyčítáno, neboť se dostává velmi často do střetu zájmů při správě pozemků na území Dolních Chaber, jejichž je zároveň vlastníkem. Martin Cutych i Josef Malý nadále zůstávají řadovými zastupiteli.
Novými radními byli zvoleni od 1. 8. 2017 pan Jan Vokurka a paní Lenka Nikodýmová. Rada městské části tak bude od 1. 8. 2017 pracovat ve složení: Miroslav Malina (starosta), František Křivánek, Lenka Nikodýmová, Jan Vokurka a Jaroslav Vokáč. Opět se jedná o Radu jednobarevnou a změnu tedy pouze kosmetickou, všichni členové jsou představitelé Volby pro Chabry, nedá se tedy očekávat žádná změna v kurzu vedení městské části. Navržení kandidáti Přemysl Vávra (za ANO) ani Kateřina Šilhová Šafránková (za TOP09 a nezávislí) díky dominanci skupiny zastupitelů vedené panem starostou Malinou zvoleni do Rady nebyli.
Dalším bodem bylo jednání o veřejné zakázce malého rozsahu na nábytek a vybavení mateřské školy Baranov. Starosta odmítl předat zastupitelům konkrétní zadání veřejné zakázky, které opoziční zastupitelé požadovali, neboť by jim prý k ničemu nebylo. Požadoval ale schválit vítěze, kterého vybrala Rada. Zastupitelé měli rozhodnout mezi třemi nabídkami. Jak upozornil pan zastupitel Šir, jedna z nich byla dokonce platná pouze do 15. 7., tedy ve chvíli jednání již neplatná. Někteří zastupitelé o takto špatně zadané veřejné zakázce odmítli hlasovat – zdrželi se. Mimo jiné konstatovali, že rozhodnutí je v pravomoci Rady a někteří zastupitelé se domnívají, že se jedná pouze o alibi pro rozhodnutí jednobarevné Rady. Radní Křivánek poté vyzval zastupitele Vávru, aby si šel v případě neschválení stoupnout 1. září před školku a vysvětlovat rodičům, proč máme školku bez nábytku. Na to starosta Malina rozpravu o bodu ukončil a „jeho“ zastupitelé schválili zakázku společnosti DENELL Trade s.r.o. (http://www.denelltrade.cz/) v hodnotě přibližně 1,4 milionu korun.
Posledním projednávaným bodem byl výběr dodavatele nového sportovního multifunkčního hřiště základní školy Spořická. Jedná se o projekt, se kterým před téměř dvěma lety přišlo několik chaberských sportovců podporovaných opozičními zastupiteli. Po prvních projednáváních se zdál jako nerealizovatelný. Dnes po téměř dvou letech jsme se dočkali jeho schválení. Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnou jeho vizualizaci (pro zvětšení obrázku na něj stačí kliknout).
Jednání bylo po 55 minutách (tedy v rekordně krátkém čase) ukončeno.

  1. V Dolních Chabrech bydlíme 17 let a velmi se nám zde líbí. proto nám osud této městské části není lhostejný.Budeme rádi informováni o událostech a iniciativu Za lepší Chabry vítáme.
    Abrahámovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.