Klíčové jednání o změnách v Dolních Chabrech již tento čtvrtek. Přijďte osobně!

Již tento čtvrtek 14. června 2018 se uskuteční 38. jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy. Zasedání je veřejné a začíná v 9.00 hodin. Vše k jednání můžete sledovat online na této stránce:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/…/index.html

Program jednání obsahuje opět několik bodů, které mohou změnit charakter Dolních Chaber na mnoho desítek let dopředu. A to vše bez předložení jakýchkoliv studií, bez sebemenšího náznaku diskuse s občany, ale především i přes značný odpor obyvatel speciálně ke změnám týkajícím se „proražení“ tzv. Beranovky a přeměny na páteřní komunikaci spojující sídliště Nové Chabry s historickým centrem obce.

Celý návrh programu najdete zde: http://zastupitelstvo.praha.eu/ina2014/tedprgjed.aspx?id=17948

Klíčové body pro Dolní Chabry najdete pod označením bod 11/6., tisk Z-5337 k návrhu zadání celoměstsky významných změn V ÚP SÚ hl.m. Prahy na území správního obvodu Prahy 8. Jedná se především o tři významné plánované změny územního plánu Dolních Chaber:

  • Přeměna úvozu a pěší cesty (účelové komunikace) zvané Beranovka na páteřní silnici, proti níž se vyslovili již stovky obyvatel Dolních Chaber v petici, o které jsme již několikrát informovali. Například v tomto článku http://www.18400.cz/clanek-pani-doktorky-vondrakove-premena-ulice-v-kratinach-na-silnici-je-nesmysl/
  • Přeměnu pole za větrolamem (aktuálně zemědělská půda) na stavební pozemky pro novou výstavbu rodinných domů.
  • Přeměnu prostoru navazujícího nepřímo na bývalou chaberskou skládku směrem k Ďáblicům (aktuálně zemědělská půda) na stavební pozemky pro novou občanskou výstavbu a pozemky pro veřejnou zeleň.

Pokud s těmito změnami nesouhlasíte (nebo byste je naopak chtěli podpořit), doporučujeme se jednání osobně zúčastnit nebo případně svůj názor pražským zastupitelům napsat či zavolat (kontakty na zastupitele zde).

Z dobře informovaných zdrojů víme, že na jednání zastupitelstva se chystá vystoupit několik občanů Dolních Chaber a vyjádřit svůj nesouhlas s přeměnou tzv. Beranovky na páteřní komunikaci  jen několik měsíců před komunálními volbami, které jistě přinesou velké změny nejen na chaberské radnici.

Zde najdete PDF podobu programu: Upraveny_navrh_programu_38._ZHMP_uredni_deska

1 komentář: „Klíčové jednání o změnách v Dolních Chabrech již tento čtvrtek. Přijďte osobně!

  1. Beranovka prozatím zachráněna!

    Právě proběhlo hlasování na zasedání zastupitelstva Hl. M. Prahy – „Návrh paní primátorky Krnáčové, vyřadit bod 11/6 ohledně Prahy 8 Dolních Chaber z hlasování – 52 pro, nikdo proti, 1 se zdržel, tento návrh byl přijat.“

    Díky všem za podporu a odeslané emaily zastupitelům, mělo to smysl!

    Prosím pana starostu Malinu, aby se už odebral na důchod a nesnažil se opakovaně prosazovat návrhy navzdory peticím a proti vůli svých občanů na zbytečný rozvoj zástavby (a obohacovat svoje bankovní konto za tuto zcela zřejmou podporu developerům).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.