Chcete se brát na našem úřadě?

Vy, kteří ještě nevěříte, jak to na našem úřadě někdy funguje a chodí, přečtěte si toto očité svědectví mladých novomanželů. Možná vás překvapí.

V únoru jsme měli v obřadní síni Chaberského dvora svatbu. Jak asi všichni moc dobře víte, svatby na Chaberském úřadě jsou jen první sobotu v měsíci. Přišli jsme s mým (dnes již) manželem na úřad, kde jsme měli v pátek v 10:00 domluvenou schůzku. Ale co se nestalo: na úřadě nám bylo taktně naznačeno (nikoliv řečeno), že jsme tu velmi nevhod. Se slovy „Co tu chce?“ na chodbě úřadu s námi chtěli rozebírat organizaci našeho svatebního dne poté, co jsme se ohradili, že jsme přišli na domluvenou schůzku. Takovéto jednání jsme nečekali a bylo nám velmi nepříjemné. Jelikož jsem byla v pokročilém stádiu těhotenství, požádala jsem, jestli bychom tyto věci nemohli řešit jinde než na chodbě, a proto jsme se odebrali do jedné z kanceláří úřadu.

Po několika „co nás tedy zajímá“ jsme došli k závěru, že mít svatbu v Dolních Chabrech – kde jsme oba dva chodili do školy, navíc já pocházím z jednoho z nejstarších místních rodů – bude opravdu asi špatný nápad. Když se vyostřovala situace mezi slovy a chování úřednic bylo velmi nemístné, manžel se už neudržel a řekl jim, „ať se zklidní, jinak na ně také bude muset zvýšit hlas a také se hnusně chovat jako oni“. Nato se hned ohradily, že se prý chovají normálně. Při jedné z odpovědí nám bylo řečeno, že se také musejí zeptat, zda vůbec bude mít starosta čas nás oddat.

A to ještě není všechno. Svatba nakonec proběhla a my jsme chtěli poděkovat v našem Chaberském zpravodaji. Proto jsme 15. února poslali na e-mail zpravodaje poděkování i s fotografií a natěšeně čekali. Když dorazil k nám do schránky březnový výtisk a po prolistování jsme zjistili, že námi poslané poděkování tam není, usoudili jsme, že se do tohoto čísla zpravodaje nevešel a bude zveřejněn v dalším čísle. To se bohužel ale nestalo. Od úřadu nepřišla ani žádná reakce o tom, jestli bude naše poděkování vytištěno či nikoliv, což nás dosti mrzí.

Opravdu, chování na úřadě nás utvrzuje, že se to v Chabrech nezlepšilo, ale jen zhoršilo. Po tom nevydařeném setkání jsme věděli, že to asi nebude pohodová svatba, ale co naděláme s našimi úředníky, ty si nevybereme. Atmosféru zachránila jen paní Barbora Šedová, která je velmi milá, a pomohla nám s přípravami. Zároveň se omluvila i za chování lidí na úřadě.

Určitě čekáme reakci na náš článek, ale víme, že pravda bolí, když se říká, poslouchá a hlavně čte.

Takže, až budete chtít svatbu na našem úřadu, tak pevné nervy a hodně štěstí.

Novomanželé Mückovi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.