„Boj o Kratiny“ pokračuje a nově můžete interpelovat své zastupitele

Ve středu 21. 6. 2017 se konalo již 17. veřejné zasedání Zastupitelstva městské části Praha – Dolní Chabry. Účast z řad diváků byla i tentokrát hojná. Ačkoliv se jednalo v první letní (a tedy nejdelší) den v roce, zasedání bylo překvapivě rychlé.

Osobně mě zaujaly dva body. Prvním, který stojí za to zmínit, je nově vznikající pracovní skupina na chaberské radnici, která se bude věnovat silničnímu okruhu kolem Prahy, respektive jeho plánované dostavbě. Pracovní skupina formálně existovala jako jednočlenná již od začátku tohoto volebního období. Její vůdčí osobnost, paní Hana Francová, která se problematice věnuje ve svém volném čase již řadu let, se bohužel minulý měsíc stala terčem zbytečné kritiky, která vyústila v to, že skupina byla prakticky zrušena (paní Francová na svou roli rezignovala) a na středečním zasedání byla ustavena skupina nová, kterou tvoří pan starosta Malina, pan místostarosta Malý a dva zastupitelé pan Vokurka a pan Vávra. Osobně tento krok vnímám jako velmi nešťastný pro Dolní Chabry, ale paní Francová se bude problematice okruhu samozřejmě věnovat dále, ale již mimo tuto skupinu.
Druhý bod, který mě osobně na včerejším jednání velmi zaujal, bylo pokračování v systematickém mlžení ohledně plánovaných změn územního plánu lokality V Kratinách. Jelikož se zde jedná o změnu územního plánu v rozsahu více jak 15.000 metrů čtverečních ze současného využití „zeleň městská a krajinná“ na využití „komunikace“, tento bod zajímá mnoho chaberských občanů. Dokonce již vznikla petice proti této změně, kterou za první den podepsalo několik desítek občanů.

O petici proti změně územního plánu jsme psali zde zde – http://www.18400.cz/petice-nesouhlasim-s-planem-starosty-maliny-na-silnici-v-kratinach-a-likvidaci-beranovky/

Argumentace vedení obce je v tomto bodě více než zarážející. Na minulém (16. zasedání zastupitelstva MČ Praha – Dolní Chabry) jsme se z úst radního pana Cutycha dozvěděli, že hlavním důvodem pro tuto změnu v bezprostředním sousedstvím školy je možnost parkování a nutnost vybudování nové plynové přípojky pro budoucí přístavbu školy. Proč je nutné kvůli této akci měnit územní plán i několik set metrů jižně od této lokality nám nebylo sděleno.

Další informace v článku z minulého týdne v BLESKu – http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/476781/co-dal-s-vystavbou-v-dolnich-chabrech-navrhy-kysnou-na-magistratu.html

Včera na 17. zasedání zastupitelstva MČ Praha – Dolní Chabry už stejný pan zastupitel Cutych vyprávěl příběh o hrnci, který přetéká, a pokud mu chcete ulevit, musíte do něho vyvrtat další díru. Jsem rád, že si pan učitel ke své aprobaci Český jazyk přibral nově i fyziku, bohužel ale tím hrncem nemyslel naši chaberskou základní školu, ale sídliště Beranov (Nové Chabry). Tam aktuálně stojí 18 bytových domů (některé ještě nezkolaudované), ale v budoucnu jich bude až 48. Tím je jasné, že nejde o žádné přípojky ani parkování pro několik aut, ale o rezignaci na primární napojení nové lokality jižním směrem do ulice K Ládví a hledání další alternativy k navyšování výstavby. Občané v referendu jasně řekli, že dopravní napojení nové lokality je priorita pro podporu další výstavby. To, že si tento bod někteří radní vysvětlí tak, že začnou rychle budovat severní napojení ze sídliště přímo ke škole a do centra staré části obce, by mě ani ve špatném snu nenapadlo. V původním návrhu na změnu územního plánu (rok 2011-2012) bylo uvedeno, že ze stromořadí „V Kratinách“ má být PÁTEŘNÍ KOMUNIKACE. Ano, to je přesně to, co se tam vedení radnice snaží vybudovat.

Pozitivním faktem z jednání je, že zastupitelé na návrh opozice schválili, že počínaje příštím jednáním (pravděpodobně v září 2017) budou jako pravidelný bod na jednání zařazeny interpelace. Občané tedy získají možnost se zeptat svých zastupitelů na otázky týkající se Dolních Chaber. Zde najdete detailní definici slova interpelace – https://cs.wikipedia.org/wiki/Interpelace.

Pokud máte nějaké dotazy na své zastupitele, můžete je směřovat na naši emailovou adresu info@18400.cz, rádi se s Vámi podělíme o odpověďi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.