7. ročník Chaberského míčového sedmiboje okem účastníka

V sobotu 2.6. se konal již 7. ročník Chaberského míčového sedmiboje. Za tím účelem jsem s kamarádem Janem Mlynárem vytvořili opravdu silnou dvojici a nazvali jsme se Peja Bojs. Našim cílem bylo minimálně zvítězit. Nevím, jak se nakonec stalo, že jsme nejen nevyhráli, ale dokonce skončili poslední. Asi jsme ostatním nechtěli kazit krásný sobotní slunečný den … Jak to všechno proběhlo?

První disciplínou byl hod basketbalovým míčem na koš, který k mému překvapení visel opravdu 3 metry vysoko a ne necelé 2 metry, jako u mně na zahradě (přál bych Vám vidět ty smečované body, které na zahradě opakovaně předvádím).

Další disciplínou byl tenis, v tom jsme fakt silní. Ale ani 3 mečboly nestačily, nepomohlo by ani jestřábí oko.

Pak následoval fotbal, tedy vlastně střelba na házenkářskou branku. Zkoušel jsem napodobit Tondu Panenku v Bělehradě, ale soupeři to měli přečtené.

Ping pong byla kapitola sama pro sebe. Určitě bychom vyhráli, kdyby nám opakovaně během zápasu nevolaly manželky, asi to nemohly zvědavostí déle vydržet.

Tak jsme to chtěli zachránit nohejbalem. Naši soupeři ale pro nás neměli pochopení a opakovaně se nečestně a nesportovně trefovali do našeho kurtu mimo dosah našich rychlých nohou. Byl to velmi nesportovní přístup!

Tak jsme alespoň jednou vyhráli v házené, kde si soupeř, zřejmě pod dojmem našich předchozích úspěchů, prostě vybral slabší chvilku. Naše radost s Janem byla nesmírná. To jsme ale netušili, že byla také poslední.

Ve volejbale jsme pokračovali v nastaveném trendu, vylepšili jsme to ale tím, že jsem si při pokusu vybrat jeden z dalších zákeřných pokusů soupeře (viz nohejbal) vykloubil ukazováček na levé ruce.

I tak to ale byl skvostný zážitek, zejména díky manželům Šupichovým, kteří se ujali organizace a Libor byl tak pozorný hostitel, že dokonce nezvítězil v dvojici s Karlem Klofáčem, ale umístil se těsně druhý, aby nedocházelo k nemístným spekulacím. No, sázkaři v Hong Kongu asi splakali nad výdělkem…

Nezbývá, než se těšit na 8. ročník 1.6. 2019.

1 komentář: „7. ročník Chaberského míčového sedmiboje okem účastníka

  1. Ano, volaly jsme: náš pes si vybral epileptický záchvat na sobotní dopoledne a já ve zmatku chtěla jen informaci, kde by mohl být Diazepam…. 2. manželka (lékařka) volala též kvůli tomuto záchvatu: z telefonátu dcery se bála, že vzhůru nohama a v záchvatu epilepsie ležím já…:-)))…. podobné situace se stávají max. 1x ta 20 let…. Omlouváme se tímto našim borcům/ manželů – pro nás jste vítězové!👏🏻👍🍀🎾

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.