22. ročník Velké ceny Gustava Peši

V neděli 14. dubna proběhl pod záštitou Sokola Dolní Chabry již 22. ročník Velké ceny Gustava Peši.

Gustav Peša se narodil v roce 1921, byl nejen sokolským cvičencem, ale i sovětským rozvědčíkem v německém týlu, běhu se začal věnovat po válce ze zdravotních důvodů. Za 32 sezón uběhl neuvěřitelných 305(!) maratonských tratí. Žádný závod nevzdal ani nedoběhl poslední. Byl známý tím, že nevyužíval při běhu občerstvení. Zemřel v roce 1991. Vyhlášení výsledků v chaberské sokolovně se zúčastnil také jeho syn.

Dopoledne běžely děti v kratších symbolických trasách 100, 300 a 600 m; odpoledne následoval hlavní závod v délce 4,2 km. Celkem se odpoledního hlavního běhu zúčastnilo 42 mužů a žen. Muži běželi ve 4 kategoriích, ženy ve 3 kategoriích. Nejlepší čas byl 16:31 v mužské a 19:00 v ženské kategorii. Zajímavé bylo věkové složení běžců: nejmladší „žena“ měla necelých 14 let, nejstarší muž 76 let. Více jak polovině závodníků bylo nad 50 let (běželo dokonce 14 běžců nad 60 let). Hluboce smekáme!

Sokolové se postarali o víc než luxusní pohoštění po závodech.

Počasí přálo, dokonce bylo až moc slunečno. Budeme se těšit na další ročník!