20 milionů korun pro Chabry, ale hlavně si udržet „korýtka“

Zdá se to být na první pohled trochu sci-fi, ale bude to nejspíš skutečnost. Ačkoliv komunální volby se budou konat až za jeden a půl roku (na podzim 2018), již nyní se někteří představitelé naší městské části začínají chovat jako by byly za měsíc. V době před referendem, na podzim 2016, bylo představitelům radnice opakovaně vyčítáno, že nedostatečně a neobjektivně informují své voliče o dění v obci. Informace poskytují buď žádné nebo bez objektivních zdrojů nebo jen takové, jaké se jim hodí.

 

Pěkný článek na toto téma vyšel například v Hospodářských novinách – http://oziveni.blog.ihned.cz/c1-64650060-obecni-zpravodaje-jsou-zcela-pod-vlivem-mistnich-politiku

 

 

Dalším nešvarem, který nám v Chabrech poslední dobou bují, je hraní si tzv. „na opozici“. Kdykoliv se někdo proti něčemu ohradí, je označen za opozici. Například celé stránky 18400.cz jsou tak někdy označovány. Pokud dobře vím, ani jeden člen chaberského zastupitelstva není členem žádné politické strany ani zájmové skupiny a je tak více než komické označovat spoluobčany, kteří si stěžují na menší či větší nekalosti, opozicí. Přesto strach vedení radnice ze smyšlené „opozice“ již přináší konkrétní ovoce.

 

V březnu 2017 bylo jedním z klíčových témat podávání žádostí o dotace (na školu, školky a chodník do Čimic). Toto téma se stalo velkým, pan starosta mu věnoval celý úvodník březnového obecního zpravodaje a neopomenul si postěžovat, jak je to tvrdá práce a oběť, kterou pro obec přináší.

 

 

A co se stalo v den, kdy Magistrát hlavního města Prahy rozhodl o rozdělení dotací? Na soukromých webových stránkách podporovatelů pana starosty, které údajně spravují členové rady a kandidáti do zastupitelstva z posledních voleb, se objevil vyčerpávající článek, jak to s dotacemi bylo, na co chaberští dotaci získali a na co naopak ne. Zároveň je zde uveden postesk, že oněch 20 milionů korun, které mají Dolní Chabry z dotace získat, je málo. Ano, víme, developer nabízel na školu přesně 2x tolik, ale za jakou cenu. A jen pro upřesnění, 20 milionů je téměř roční rozpočet celé městské části Dolní Chabry (přesně 25,7 milionu Kč v roce 2017). Komentář jedné čtenářky na FB hovoří celkem jasně.

 

 

Naopak na oficiálních stránkách městské části (www.dchabry.cz), které by měly být hlavním informačním zdrojem pro občany, na řešení celé kauzy stačily necelé 4 řádky. Logicky mě napadá tedy otázka: Když budu chtít v budoucnu vědět nějaké zásadní informace, na koho se mám obrátit? Na oficiální stránky městské části pravděpodobně ne. Že by se nám tu začínal rozmáhat přístup, kdy budeme řídit městskou část jako firmu? Doufám, že se nedočkám doby, kdy budu muset hledat oficiální informace o České republice na webu vládnoucí strany této země. To už jsme tu jednou měli a internet v té době ještě ani neexistoval.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.